W niedzielę 24 maja odbył się kolejny Piknik Ogrodniczy organizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. W tym roku wydarzenie zostało poprzedzone i połączone z XXII edycją Biegu Sanguszków organizowanego przez firmę Kępa Sport.
Podobnie jak w latach ubiegłych, tereny przyległe do Pałacu Sanguszków na jedno popołudnie zapełniły się atrakcjami przeznaczonymi dla mieszkańców Tarnowa i regionu.
W strefie rodzinnej i rekreacyjnej pojawiły się między innymi dmuchaniec, przejażdżki konne, quady, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz kreatywne warsztaty i zabawy plastyczne.
Nie zabrakło również atrakcji edukacyjnych i tematycznych związanych z ogrodnictwem, florystyką i przyrodą, a dla osób zainteresowanych historią przygotowano oprowadzanie po Pałacu, dzięki któremu można było poznać historię tego obiektu.
Podczas pikniku dostępna była także strefa zdrowia i profilaktyki z konsultacjami specjalistów, punktami informacyjnymi oraz ofertą lokalnych instytucji i partnerów.
W trakcie pikniku odbyła się również część artystyczna. Na scenie wystąpił Szkolny Chór „Canto” pod kierunkiem Beaty Chrobak, a w auli szkolnej odbył się koncert fortepianowy uczennicy ZSEO.
Na odwiedzających czekały również stoiska gastronomiczne oraz lokalni wystawcy. Podczas wydarzenia pojawiły się m.in. regionalne wyroby i wędliny, stoiska z napojami, produkty pszczelarskie, rękodzieło i biżuteria oraz oferta lokalnych firm i partnerów wydarzenia.
Współorganizatorami wydarzenia były Miasto Tarnów oraz Rada Osiedla Gumniska-Zabłocie w Tarnowie.


