Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Przejdź do treści strony Przejdź do stopki

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych

im. Tadeusza Kościuszki

w Tarnowie ul. Sanguszków 28

Technikum nr 9 Branżowa Szkoła I stopnia nr 7

140-lecie najstarszej szkoły ogrodniczej w Polsce
Godło Polska

XV Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej

Za nami piętnasta edycja Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej. Wydarzenie odbyło się 28 kwietnia w Auli naszej szkoły, a jego hasłem przewodnim była „Unia Europejska wobec wyzwań”.
Test, jaki zaproponowany został uczestnikom w trzech kategoriach (szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i uczniów ZSEO), obejmował zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, problemami, z jakimi mierzy się dzisiejsza Europa oraz wizją współczesnego świata. Zadania sprawdziły ponadto znajomość języka angielskiego, bowiem dziesięć z trzydziestu konkursowych pytań zredagowanych zostało właśnie w tym języku. Poniżej lista tegorocznych laureatów.
 
Kategoria szkół podstawowych:
1. Marta Legutki (SP Chojnik)
2. Jakub Chrzanowski (SP Chojnik)
3. Oliwier Kostecki (SP Chojnik).

Kategoria szkół ponadpodstawowych: 
1. Kamil Łachut (I LO Tarnów)
2. Natalia Biedrzycka (II LO Tarnów)
3. Eliza Trela (ZSOiZ Gromnik).

Kategoria uczniów ZSEO:
1. Błażej Haraf (1 TE)
2. Oliwia Nalepka (1 TE)
3. Wiktoria Zalas (3TT5).

W trakcie wydarzenia wręczone zostały również nagrody w szkolnych konkursach językowych dla Najlepszego Anglisty, Germanisty i Iberysty ZSEO. O finansowanym z funduszy europejskim programie POWER i jego możliwościach, z jakich skorzystała nasza szkoła, opowiedziała pani Katarzyna Bogusz. Swoimi wrażeniami z zagranicznych praktyk zorganizowanych w ramach programu, opowiedzieli natomiast nasi uczniowie.

Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej to przedsięwzięcie zainicjowane przez naszą szkołę w 2007 roku. Towarzyszący mu konkurs odbywa się każdego roku pod patronatem znanych osobistości ze świata nauki, biznesu i polityki. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: poseł do Parlamentu Europejskiego pan Adam Jarubas, poseł do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pan Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydent Miasta Tarnowa pan Roman Ciepiela, przewodniczący Rady Osiedla nr 6 w Tarnowie „Gumniska-Zabłocie” pan Ireneusz Dudek i wiceprezeska Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej pani Nina Sapa.

Organizatorem Forum był Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Współorganizatorami konkursu były Związek Młodzieży Wiejskiej Oddział Małopolska oraz Rada Osiedla nr 6 w Tarnowie „Gumniska-Zabłocie”. Wydarzenie koordynowały panie Jolanta Kuboń i Justyna Bogusz.

...

Media o Forum:

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Galerie-zdjec/Edukacja/Galeria-Edukacja-i-Nauka-2022/XV-Konkurs-Forum-Europejskie-Szkol-Ziemi-Tarnowskiej

do góry